"Арсенал" - "Зоря" 2:2. Безтурботний футбол

Ассистенты: Журба, Донецк; Войтюк, Запорожье

Батальский 19, Ярошенко 52 Онищенко 38, Городов 85
Деонас, Романчук, Ільницький, Беньо, Літовченко, Мізін (Герасимюк 65), Закарлюка, Ярошенко, Бредун, Канкава, Батальський Богдан, Задорожний, Храмцов, Ібанда (Доценко 65), Каменюка, Городов, Овеков, Онищенко (Пищур 69), Зубов (Канюк 90), Малигін, Шевченко
Предупреждения: Канкава 47 Предупреждения: Овеков 40, Ібанда 63, Малигін 76, Каменюка 90
Статистика матчу - ФФУ.

"Миролюбна" серія "Арсеналу" продовжилася ще на одну гру. Хоча в цей день, здавалося, були всі підстави для того, щоб її перервати (в позитивну сторону!). Та помилки в захисті знівелювали ігрову перевагу, яку господарі мали протягом більшої частини матчу.

Взагалі, теперішній "Арсенал" грає жваво і безтурботно. На відміну від минулого сезону, над командою не тяжіє загроза вильоту. А щодо можливої боротьби за єврокубкові місця, то з огляду на непевність майбутнього муніципального клубу — ніхто, здається, не сприймає цю можливість усерйоз. Тому команда грає сама й дає грати супернику, а Олександр Заваров після нічийних матчів навіть на своєму полі каже, що цілком задоволений результатом.

Не надто довга лава запасних дає тренерам небагато можливостей варіювання складом. Перед звітним матчем стало відомо, що крім серйозно травмованого Джакобії, не зможуть грати Брґлес і Перич. Тому сподівання на вістрі атаки покладалися на Батальського, а в півзахисті отримав свій шанс Ярошенко. Й молоді гравці (обидва 1986-го року народження) виправдали довіру, відзначившись голами. Костя, крім того, став ще й автором голевого пасу, і взагалі був активний і корисний протягом цілого матчу. Щодо Сашка, то він міг стати героєм дня, якби реалізував чудові моменти наприкінці гри. Одним з лідерів команди був і одноліток двох вищеназваних Джаба Канкава — його техніка не раз зривала оплески глядачів. А от більш вікові гравці — Деонас, Беньо, Литовченко — не завжди були на висоті свого досвіду.

З самого початку "Арсенал" намагався нав'язати луганчанам свою гру. На 5-ій хвилині Ярошенко пробив зі штрафного — до воріт було метрів 30, а воротар зумів лише перевести м'яч на кутовий. На 17-ій хвилині — стандарт із більш центральної позиції, Костянтин знову б'є, і м'яч рикошетом відлітає до Батальського. Олександру ніхто не завадив прицільно пробити повз воротаря — 1:0. Перший гол вихованця клубу за дорослу команду.

Активність господарів не спадає, й за пару хвилин Бредун, перехопивши м'яч, м'яко навішує його у штрафний. Але неточно. Потім Мізін відважується на удар з великої відстані — трохи вище. Атака правим флангом і простріл на Батальського — форвард не дотягнувся до м'яча.

Після цього дві чудові нагоди отримала "Зоря". На 25 хвилині Городов виконує кручений удар зі, здавалося, незручної позиції на лівому фланзі. М'яч оминає Деонаса й летить у дальній кут — штанга! Хвилиною згодом воротар господарів теж не може втрутитись у події — м'яч з воріт виносить хтось із захисників.

І на 35 хвилині гості домагаються свого. Олег Онищенко проривається до воріт Деонаса, намагаючись вийти сам-на-сам, в останній момент його наздоганяє Литовченко, і м'яч від їхнього подвійного дотику летить по дузі, високо над воротарем, який трохи вийшов назустріч — 1:1.

Кінцівку першого тайму активніше провели арсенальці. А от друга половина почалася атаками луганчан. Дуже небезпечним був випад на 49 хвилині — Євген Бредун ціною пошкодження не дозволив нападнику пробити з забійної позиції. Втім, гості занадто захопилися нападом, і пропустили гол. Технічно зіграв Ярошенко — прийняв пас, закрив м'яч від захисника і прицільно пробив низом.

Надалі господарі контролювали гру, не дозволяючи "Зорі" наближатися до своїх воріт. На 63-ій хвилині "відзначився" екс-арсеналець Патрік Ебанда: протягом хвилини він завалив Мізіна, а потім Канкаву, отримав жовту картку — і Володимир Безсонов поспішив "подалі від гріха" замінити камерунця. На 73 хвилині чудово зіграв воротар Богдан, відбивши дальній постріл Канкави та добивання Батальського. А на 79-ій пощастило "Арсеналу": після подачі кутового м'яч потрапив у штангу, а потім нападник гостей пробив точно в Деонаса.

Здавалося, рахунок залишиться незмінним. Але гості не складали зброї, і були за це винагороджені. У контратаці на 85 хвилині Городов отримав пас на вході до штрафного, і центральні захисники господарів не встигли заблокувати удар. Знову нічия...

Втім, "Арсенал" і після цього міг завершити гру на свою користь. На 92 хвилині Батальського вивели сам-на-сам з воротарем, але йому забракло майстерності в завершенні — пробив повз ворота.

Отже, більшу половину першого кола "Арсенал" пройшов без поразок, і завдяки осічкам конкурентів залишається на третьому місці. Команда демонструє непоганий футбол — але найсерйозніші суперники ще попереду...

Володимир Безсонов, головний тренер "Зорі": "Перед матчем було зрозуміло, що "Арсенал" є фаворитом. Ми намагалися налаштувати хлопців передусім на те, щоб вони проявили бійцівські якості. Грати у першій лізі й у вищій — це дві великі різниці. Хлопці виконали настанови й домоглися потрібного результату".

Олександр Заваров, головный тренер "Арсеналу": "Я згоден із Володимиром Васильовичем, гра вийшла нормальна, глядачі дістали задоволення від гри та від голів. Важко грати проти команд, що перебувають на дні турнірної таблиці, бо для них кожна гра як кубкова. Важко було зі "Сталлю", і з "Кривбасом", і тепер "Зоря". Ми припустилися кількох грубих помилок у захисті, які призвели до пропущених м'ячів — цього робити не можна. А загалом я задоволений хлопцями, що вони витримали до кінця гри. Так, ми не реалізували моменти, і "Зоря" теж... Та нічия — теж добре. Додалося очко, і ми зіскочили з цифри "13". Я задоволений результатом, і, фрагментами, грою".

— Пане Безсонов, чому не було в заявці Козаченка та інших гравців, які раніше були в основі?

Володимир Безсонов: — На це питання легко відповідати. Грають ті, хто готовий. Непідготовлені готуються.

— Володимир Васильович, от ви кажете, що ці гравці непідготовлені, а в нас є інформація, що Козаченко, Мітєрєв, ще деякі футболісти не грали через те, що їм виплатили значно менше грошей, ніж належиться згідно з контрактом.

Володимир Безсонов: — Задзвоніть президенту, він вам пояснить. Наскільки мені відомо, вони відмовились отримувати гроші. Я недавно у команді, тому ще не обізнаний з усіма проблемами в стосунках.