Контрольний матч. "Карпати" - "Волинь" 5:0. Дербі вдалося

Найбільша перемога „Карпат” у сезоні. Шкода лише, що матч був товариський. Але все одно приємно. П’ять голів влетіло у ворота луцької „Волині”. Жодного голу не пропустили Налєпа і Мартищук. Саме не пропустили, бо моментів забити у „Волині” було чимало. Відкрите тренування і відкрита гра – гріх було не прийти на „Україну”. Як-не-як, галицько-волинське дербі!

Уболівальники, які прийшли на футбол, насолоджувалися грою „Карпат” увесь перший тайм та останні 20 хвилин гри. Те, що у першому таймі виробляли Кобін і Худоб’як, словами передати важко. Карпатівці просто шматували своїх опонентів на правому фланзі.

Перший тайм: запрягаємо

Усе почалося з голу Батісти. Але, певною мірою, це був антигол. Бразилець отримав хорошу передачу і замість того, аби пробити чи віддати передачу, почав невиправдано накручувати волинян. Врешті-решт він таки видряпав м’яча і віддав на Кобіна. Передача теж була не дуже зручною – Василь склався і високо піднятою ногою повернув м’яча на голову Батісти. Удар з близької відстані, і - гол.

Але треба зважити, що проти „Карпат” грало не київське „Динамо”, а першолігова команда. Таких „цирків” у Києві Баті-гол не покаже. Однак, подумавши, що все минулося, Батіста втратив наступний момент. Женюх вивів його сам-на-сам з Романенком, залишалося лише пробити. Батіста почав „класти” на газон спершу одного захисника, потім іншого, аж поки м’яча вибили у поле... Юрій Дячук-Ставицький слушно висловив претензії до бразильця – такі моменти треба реалізовувати.

Другий гол „Карпати” забили після сольного проходу Сучкова та точної передачі у центр штрафного. Усі гравці пролетіли повз м’яч, але Кобін виявився у потрібному місці у потрібний час і закотив круглого у порожні ворота. А за кілька хвилин Кобін оформив дубль. Комбінація була дуже схожою на другий гол, тільки тепер передача йшла з правого флангу.

„Волинь” створювала небезпеку після виконання стандартів. Але у цій грі центральні захисники та воротар не помилялися. Реальну нагоду сквитати один гол мав Третяк. Випередивши Тимчишина, він вийшов на побачення з Налєпою і пробив повз нього. Однак м’яч у ворота не залетів, а „поцілував” штангу і вилетів за межі поля. Перший тайм закінчився за рахунку - 3:0. У перерві глядачі говорили, що було б не погано забити стільки ж у другому таймі...

Другий тайм: розпрягаємо

Після перерви на полі не було Василя Кобіна, Миколи Іщенка та Олега Женюха. Невідомо чому, але „Карпати” почали грати спокійніше, й ініціатива перейшла до „Волині”. Молоді гравці з Луцька, однак, нею не скористалися – Налєпа був на висоті. А коли замість нього вийшов Мартищук, то і він врятував команду у двох дуже небезпечних моментах.

Зрештою, Юрій Дячук-Ставицький дав пограти усім заявленим футболістам. Дуже старалися Олег Голодюк (хоча до нього було чи не найбільше претензій з боку тренера) та Максим Фещук. За 20 хвилин до кінця гри саме проти нього порушили правила на лінії штрафного. Кут був доволі гострий, але мало хто сумнівався, що Макс спробує пробити по воротах. Причому бив він не у ближній кут, а у дальній – там, де стояв воротар. Удар Фещука був бездоганний – Романенко навіть не ворухнувся, а коли обернувся, то побачив м’яча у сітці: форвард „Карпат” влучив у самісіньку „дев’ятку”.

Ще кілька хвилин - і Фещука виводять віч-на-віч з Романенком. Максим підробив м’яча, змістився в центр і „поклав” захисника на газон. Відразу згадався епізод з Батістою, але Фещук довго не тягнув, а потужно пробив повз воротаря – 5:0. Віталій Кварцяний теж дав пограти усім футболістам. Однак залишати поле лучани бажанням не горіли. Мабуть, бачили, що головний тренер, окрім слів, користується й ногами – за невдалу гру він „нагородив” гравця копняком у м’яке місце - щоб не прирікався...

„Карпати” – „Волинь” - 5:0.

Голи: Батіста, 12, Кобін, 21, 30, Фещук, 70, 85.

„Карпати”: Налєпа, Федорів, Пшеничних, Іщенко, Тимчишин, Кобін, Ґодвін, Сучков, Худоб’як, Женюх, Батіста.

На заміну виходили: Мартищук, Лапко, Башлай, Петрівський, Голодюк, Фещук, Платон.

Головний тренер: Юрій Дячук-Ставицький.

„Волинь”: Романенко, Донець, Дручик, Рибковський, Рубцов, Копець, Хачаріді, Третяк, Кінаш, Майдан, Кирилов.

На заміну виходили: Федорчук, Неділько, Романець, Сокіл, Яременко, Бобух, Павлов, Сенченко.

Головний тренер: Віталій Кварцяний.

Віталій Кварцяний, головний тренер „Волині”:

В принципі, я задоволений. Я дякую керівництву „Карпат”, що нас запросили на гру. Я ніколи не відмовляюся, хто б не запрошував: село чи вища ліга. Сьогодні ми грали щиро. Я знав, що програємо, бо в нас дуже молода команда. Я відрахував двох гравців напередодні, тому в нас виникли певні проблеми в обороні - за такою схемою ми грали вперше. Дякую „Карпатам”, що вони дуже серйозно поставились до гри, виставили основу, показали наші проблеми. Хоча подекуди ми теж не давали їм відпочивати на полі. Правда, молоді хлопці злякалися. Але нічого, „Карпати” теж починали з награвання молодих, а тепер це – серйозні мужики. Нам цікаво було грати з ними. Результат у цій грі не має значення. Я побачив, хто щось може, а хто взагалі ні на що не вартий.

Юрій Дячук-Ставицький, головний тренер „Карпат”:

Ми обрали в якості спаринг-партнера „Волинь”, бо вони, як і ми, не мали календарних матчів. Карпатівцям потрібна була ігрова практика, бо ми готуємося до матчу проти „Динамо”. Грою я не дуже задоволений. Рахунок 5:0 – це така справа... У першому таймі була більш-менш осмислена гра, а в другому, коли я випустив сім нових гравців, гра стала сумбурною. Футболісти грали трохи втомленими, бо мали дворазові тренування протягом п’яти останніх днів. Але в цілому це було гарне тренування.

Источник: Інформаційний центр ФК „Карпати”