Перша ліга. "Волинь" - ЦСКА 4:2. Перемога на класі

Волинь4:2ЦСКА
Алозі 11, Жадер 42, Хачеріді 47, Синенко 70 (авт.) Костюк 10, Сухомлинов 90
Неділько, Ковалюк, Хачеріді, Сімінін, Рибковський (Рурич 66), (Романець 90), Кінаш, (Жадер 36), Войтович, Дручик, Пищур ( Мороз 90), Максимюк, Алозі (Лісовий 51) Марканич (Преснаков 81), Сухомлинов, Васільєв, Паламарчук, (Синенко 59), Матюк (Глега 65), Верхов, Рожок, (Надточій 74), Неделюк, Кіян, Литвиненко, Костюк
Попередження: Лисовий 61 Попередження: Літвиненко 14, Рожок, Костюк 90
Матч "Волині" проти столичних армійців, що проходив у святий для кожного українця День Незалежності нашої держави, розпочався з доволі активних дій господарів. Гості ж, явно поступаючись у класі, з перших хвилин обрали тактику контратак і тому у дебюті більше займалися руйнуванням кавалерійських набігів господарів поля. Уже в першу п'ятихвилинку лучани мали три непогані нагоди аби відкрити рахунок, проте не скористалися ними. Спочатку кіпер армійців буквально зняв м'яч з голів волинських нападників після подачі кутового на другій хвилині, потім ніхто з партнерів не відгукнувся на небезпечний простріл Хачеріді зліва, хоча шкіряний пролетів за спинами оборонців у якомусь метрі від воріт. І, зрештою, чергова пожежа у штрафному ЦСКА після подачі Максимюка завершилась ударом Рибковського у ноги Марканичу. Згодом господарі перейшли на обстріл "рамки" гостей з дальніх дистанцій, але удари Рибковського та Пищура з лінії воротарського у ціль не влучили.

Армійці ж, витримавши стартовий натиск, організували швидку контратаку, яка завершилась несподіваним голом - двоє гравців ЦСКА вивалились у штрафний "Волині" і Костюк чітким ударом у дальній від Неділька кут вивів свою команду вперед. Щоправда, радіти гостям довелося недовго. Протягом наступної хвилини лучани провели дві атаки, остання з яких дозволила їм встановити статус-кво. Спочатку Пищур потужно приклався до м'яча на лінії карного - біля стійки, а потім Максимюк на куту штрафного відкинув м'яч наліво до бокової лінії на Хачеріді, а останній гарно навісив на дальню штангу, де Алозі, перебуваючи в оточенні трьох опонентів, вистрибнув вище всіх і головою ефектно відправив шкіряного у сітку - 1:1.

Такий активний початок, відверто кажучи, здивував, адже спека, котра станом на початок гри ще не спала, мусила б відібрати у гравців достатньо багато сил. Проте футболісти обох команд на погодні умови не зважали і за дві хвилини після голу Алозі кияни мали шанс відзначитися вдруге. Провівши ще одну швидку контратаку, вони вивели на ударну позицію Кіяна та удар останнього майже впритул відбив Неділько, котрий вчасно кинувся у ноги армійцю. Взагалі необхідно відзначити, що протягом першої половини тайму контрвипади гостей були досить гострими і відзначалися неабиякою небезпекою для воріт "Волині". Однією з причин такої ситуації була й дещо експериментальна схема гри підопічних Віталія Кварцяного, які намагалися діяти за схемою 3-5-2. Та оскільки оборонці не завжди встигали за швидкими форвардами киян, то згодом Хачеріді змушений був відтягнутися дещо назад й з цього моменту армійці Неділька майже не турбували. Що ж до матчу, то наприкінці другої десятихвилинки суперники знову обмінялися уколами. Максимюк подав кутовий на центр, звідки Пищур головою пробив над поперечиною. Аналогічно надіслав м'яч і Верхов, котрий наважився на постріл здалеку. Ще через дві хвилини Рибковський, отримав м'яч від Кінаша на правому куту воротарського і пробивав зльоту - на жаль, також вище.

Після цього напруга у поєдинку дещо спала, хоча беззаперечною ініціативою продовжувала володіти "Волинь". Проте її атаки розгорталися в основному через фланги, де активно діяли Максимюк та Рибковський. У центрі ж відчувався брак конструктивних дій, що створювало й додаткові проблеми в захисті. Тому чергові два прориви гостей змусили тренерів лучан дещо перебудувати свою гру. На 28-й хвилині самотній Неделюк, перебуваючи у штрафному майданчику господарів, зумів вдало відгукнутися на пас з центру і з-під захисника з розвороту пробив точно в рамку, проте Неділько добре зреагував на цей постріл і ліквідував небезпеку, а через чотири хвилини Кіян зненацька увірвався у карний господарів зліва, обвів захисника і ударив по воротам - Неділько парирував постріл і на цей раз, проте прямо на ногу Литвиненку, який з двох метрів примудрився пробити поряд із стійкою. Саме після цих небезпечних сигналів у лучан й відбулися вищезгадані перебудови, а на додачу замість Кінаша, у якого відверто не пішла гра, на поле вийшов бразилець Жадер. Поява на зеленому газоні віртуоза м'яча кардинально змінила розклад сил у матчі. Так, майже відразу Войтович пробив здалеку - вище. Потім Жадер пройшов захисників по лівому флангу й навісив на Пищура, який з вигідної позиції головою пробив поряд із хрестовиною воріт армійців. На 40-й хвилині черговий навіс бразильця на Пищура завершився скидкою останнього у ноги Алозі, який перебував в якомусь метрі перед воротами. Що завадило Майклу пробити - невідомо, але стовідсотковий момент був втрачений. Щоправда за дві хвилини обидва легіонери лучан спільними зусиллями таки створили другий гол. Алозі, котрий виходив на ударну позицію, притримали на лінії карного - штрафний. До м'яча підійшов Жадер, деякий час прицілювався, а потім блискуче пробив низом крізь стінку у правий від голкіпера кут - 2:1! На останніх хвилинах тайму окрилені успіхом господарі повинні були забивати ще хоч раз. Так, після виконання штрафного Максимюком захисники ЦСКА винесли м'яч, а Сімінін, який виявився першим на підборі, зльоту пробив, однак - біля штанги. Затим Максимюк з чергового штрафного навісив від лицьової на дальню стійку, де у двох метрах від воріт перебував Пищур. Проте Олександр, вигравши верхову боротьбу, пробив не по воротах, а собі в ноги (!?), а далі, не влучивши у ціль, відправив шкіряного за межі поля.

Після перерви гра знову розпочалася з активних дій лучан, які відразу ж зуміли збільшити свою перевагу. Пас з центру поля у штрафний гостей потрапив прямісінько на Хачеріді, який, вистрибнувши вище всіх, головою точно спрямував шкіряного в сітку і відразу ж здійснив емоційний забіг навколо воріт, відсвяткувавши таким чином свій перший гол за "Волинь". А господарі продовжували насідати - двічі головою пробивав Пищур, ще один верховий удар на рахунку Хачеріді, але результату цей "британський" обстріл не приніс. На додачу лучани зазнали відчутної втрати - в одній з атак зазнав важкого ушкодження їх кращий бомбардир Алозі, котрого замінив Лісовий.

Та те, що не вдалося нападникам волинян, зробив за них захисник ЦСКА. На 70-й хвилині Войтович дальнім пасом кинув було у прорив Пищура, однак на м'ячі дещо раніше виявився армієць Синенко, який намагаючись вибити шкірного за межі поля, шикарним ударом запустив "парашут" над власним голкіпером і влучив у ворота - автогол, причому доволі гарний за виконанням. Отримавши суттєву перевагу у рахунку, лучани дещо збавили оберти, хоча гольові моменти виникали у них доволі регулярно. Ще два дальні постріли Пищура пішли поряд із штангами, а удар зльоту Лісового зліва пішов вище рамки. Гості ж після перерви уперше потурбували Неділька тільки на 79-й хвилині, коли Васільєв бив здалеку в нижній кут, та кіпер лучан м'яч зловив. На 85-й хвилині непогано зіграв Максимюк, котрий обігравши кількох захисників, дійшов майже до лицьової воротарського майданчика й бив з гострого кута, але Преснаков, який заступив Марканича, на удар зреагував. Так під диктовку "Волині" матч добігав свого кінця, та гості на останній секунді гри все ж зуміли дещо зіпсувати свято волинянам. У необов'язковій ситуації Рурич порушив правила на своїй половині поля біля бокової лінії зліва і Сухомлинов чітким ударом у дальній кут воріт встановив остаточний рахунок - 4:2. В даному моменті, ймовірніше всього, помилився Неділько, вибравши, як здалося, невірну позицію при виконанні стандарту.

Источник: Сайт вболывальників ФК "Волинь"