Перша ліга. "Прикарпаття" - "Сталь" (Дніпродзержинськ) 1:0. "Сталь" на Івано-Франківщині не забиває

Прикарпаття1:0Сталь Д
Нодь 43
Раковіца, Гребинський, Мельничук, Іванишин (Скороход, 66), Тофан, Худоб’як (Коцабюк, 82), Ревуцький, Кавінський, Веретко (Деренюк, 90+4), Страховський (Корнієнко, 71), Нодь (Бут, 75) Мусієнко, Калініченко (Шутов, 46), Васильєв, Лахнюк (Тюрін, 86), Пасічниченко, Пшелуцький (Микитюк, 69), Боргун, Радевич (Капаністий, 51), Радіонов, Скарлош, Грибанов
  Попередження: Пшелуцький 27, Калініченко 34, Пасічніченко 65, Грибанов 79, Радіонов 90
На старті першості керманичі івано-франківського клубу нарікали на календар, який звів „Прикарпаття”, як і решту новачків дивізіону, із (так принаймні тоді вважалося) фаворитами змагань. Та минуло зовсім небагато часу і з’ясувалося, що очевидних лідерів у першій лізі сьогодні немає. А відтак сподіватися на те, що восени очки здобуватимуться простіше вже не доводиться. Тим паче, з таким календарем домашніх поєдинків, як у прикарпатців: після „Оболоні” і „Олександрії” у вересні до Івано-Франківська завітають „Волинь” і „Десна”. Тож обігрувати „Сталь”, як то кажуть, сам бог велів...

Довелося прочитати, що навіть у домашньому поєдинку з „Севастополем” дніпродзержинські „сталевари” побудували гру на контратаках. Тож їх тактику на матч із „Прикарпаттям” спрогнозувати було неважко. Гості, насамперед, сподівалися на міць своєї оборони. Вона трималася доволі впевненно, хоча іноді дніпродзержинці діяли занадто жорстко (рахунок попереджень у матчі 5:0 на їх користь). В господарі, як завжди, попереду активністю вирізнявся Худоб’як, який, щопрада, подекуди зловживав індивідуальними діями.

Здавалося, що перший тайм котиться до нічиєї, аж тут рахунок було відкрито. Ревуцький з правого флангу навісив на лінію воротарського, Худоб’як перестрибнув оборонця, проте влучив м’ячем у Мусієнка. Однак першим на добиванні був Нодь, який і переправив шкіряного у сітку воріт.

По перерві „Сталь” забігала активніше, а у господарів з’явився простір для контратак. Та, забігаючи наперед, зауважу, що довести хоча б одну із них до пуття прикарпатцям так і не вдалося. На 53-й хвилині міг подвоїти рахунок Худоб’як, проте з кута воротарського майданчика знову поцілив у голкіпера „Сталі”. Гості вперше показали зуби на 61-й хвилині: 18-річний Пшелуцький майстерно накрутив двох оборонців, однак його удар парирував Раковіца. А під завісу зустрічі дніпродзержинці мали просто вбивчий момент: Грибанов перевів м’яч на Шутова, той вирізав передачу на Капаністого, який головою пробив повз Раковіцу. Голкіпера підстрахував Тофан, вибивши м’яч з лінії порожніх воріт.

Цікава деталь, із моменту повернення „Сталі” у перший дивізон вона провела на Івано-Франківщині вже шість матчів. Проте вразити ворота „Спартака”, „Енергетика”, а тепер і „Прикарпаття” їй жодного разу не вдалося.

Юрій Сак (тренер „Сталі”): „Вітаю „Прикарпаття” із першою перемогою. Молодці! Вони сьогодні були більш удачливими, аніж ми. Як на мене, то гра мала завершитися унічию. Проте господарі свій шанс використали, а ми - не зуміли. Чи є проблеми у „Сталі”? Є і дуже багато. Але ми їх вирішувати всередині колективи і, вибачте, я про них говорити не буду”.

Сергій Пташник (головний тренер „Прикарпаття”): „Вітаю з усіх з історичною перемогою нашої команди. Так, у послужному списку „Прикарпаття” є багато перемог, але то був трохи інший колектив... Юрій Сак, сказав, що повинна була бути нічия. Я так не думаю. Гра була досить цікава. На перший план виходили бійцівські якості... Чому замінили Іконнікова на Раковіцу? У Володі була мікротравма. І ще в середині дня я вагався, кому довірити місце у воротах. Скажімо так, я вгадав”.