Перша ліга. "Прикарпаття" - "Дніпро" 1:1. Майже по Гоголю

Прикарпаття1:1Дніпро
Худобяк 39 Хромцов 13
Іконніков, Щастливий, Гребінський, Кавінський, Іванишин, Тофан, Худоб’як (Веретко, 78), Ревуцький, Страховський (Шпільчак, 71), Щеглюк, Нодь Михайлов, Стоян, Анеліков (Кіцута, 74), Поліщук, Селезньов, Гонщик, Хромцов, Р. Качур (Пахолюк, 61, Крамар, 90+3), Одинцов (Тарасенко, 73), Данченко
Попередження: Щеглюк 15, Ревуцький 36, Шпільчак 85 Попередження: Качур 21
Ну що, як казав класик, не кожна птаха долетить до середини Дніпра. От і франківська не зуміла. Не подумайте тільки, що я маю на увазі наставника „Прикарпаття” Сергія Пташника. Зовсім ні. Я про ту істоту, що зображена на гербі клубу – орел-беркут, хто не знає.

А взагалі-то, дочекалися! Вже навіть команда калібру черкаського „Дніпра” приїздить до Івано-Франківська за перемогою і залишається засмученою здобутим очком. Місцеві ж тифозі, навпаки, сподівалися, що саме після поєдинку з черкащанами їх улюбленці зрушать з останнього місця у турнірній таблиці. Тепер свої сподівання вони змушені перенести на виїзну гру з ЦСКА.

У першому таймі суперники чітко гнули свою лінію. Віддати комусь перевагу було важко. І все-таки пара нападників „Дніпра” Хромцов-Качур була гострішою за атакувальний дует господарів у складі Худоб’яка і Щеглюка. Насамперед, завдяки активним діям молдовського легіонера дніпрян Хромцова, який провів хороший поєдинок. Гол „Дніпра” на 90 відсотків є його заслугою. На 13-й хвилині Одинцов на високій швидкості пройшов з м’ячем до лицьової лінії і вирізав передачу на ближній кут воротарського майданчика. Туди кулею влетів Хромцов і майже з нульового кута у силовій боротьбі з оборонцем (якщо не помиляюся, то був досвідчений Тофан) головою пробив у ближній кут воріт. Після матчу Сергій Пташник сказав, що не стане винуватити у пропущеному м’ячі своїх підлеглих – надто вже хотів забити черкащанин. Гол – результат майстерних дій нападника, а не промахів оборонців. Хромцов за якийсь час міг забити схожий м’яч, проте цього разу Тофан виграв верхову боротьбу у нападника практично на лінії воріт. А от на 36-й хвилині молдованин зіграв дещо по-піжонськи. Відібравши м’яч у Тофана, він намагався парашутом закинути „снаряд” за спину Іконнікову, який кинувся рятувати ситуацію. А от коли б нападник відкотив м’яча своєму партнеру Качуру, той опинився б навпроти порожніх воріт...

Розплата для „Дніпра” за невикористаний момент прийшла швидко. Нодь з правого флангу знайшов пасом Щеглюка, який, у свою чергу помітив, як відірвався від опікуна Худоб’як. Передача в розріз між захисниками вивела кращого бомбардира „Прикарпаття” на побачення з Михайловим. Худоб’як пробив на силу у дальню „шістку” – 1:1.

По перерві команди стали діяти більш авантюрно. До того ж дощ, який то вщухав, то знову розпочинався, підмочив газон. М’яч рухався швидше. За такої ситуації стали б у нагоді дальні постріли. Однак майстрів їх виконання у складах обох суперників майже не було. У господарів пробував розрядити „гармату” Тофан, у гостей – Данченко. На 58-й хвилині останній змусив Іконнікова перевести м’яч на кутовий. Після його подачі впритул розстрілював голкіпера франківців Хромцов – воротар зреагував. На 76-й хвилині хорошу нагоду для взяття воріт втратив Щеглюк. 20-річний нападник після відскоку цілив у дальній кут і схибив лише на кілька сантиметрів – м’яч пішов на кутовий.

Коли спливав основний час, обидва суперники отримали нагоду відзначитися ударами зі штрафних. До воріт було метрів зо двадцять. Однак Іконніков і Михайлов впоралися з ударами відповідно Данченка (89 хв.) і Тофана (90+1 хв.). Особливо відзначимо удар останнього, який змусив кіпера дніпрян проявити усю свою майстерність.

До основного часу арбітр матчу киянин Топіха додав чотири хвилини. А зіграли суперники усі сім. Чи то арбітру так сподобався матч, чи він керувався останніми рекомендаціями ФІФА, за якими команді необхідно дати можливість завершити атаку (одна заміна у компенсований час на три хвилини ніяк не потягне)? Франківці ж у цей час один за одним подавали кутові, а закінчилося все дальнім пострілом Тофана. М’яч просвистів поруч зі стійкою...