Перша ліга. "Енергетик" - "Прикарпаття" 2:2. Матч за участю п’яти чемпіонів Універсіади

Енергетик2:2Прикарпаття
Гордиенко 31,54 Ревуцкий 64, Страховский 65
Хомин, Лазорик, Качур, Лук’янов, Шалата, Запорожан (Срібний, 80), Гутнікевич (Басанець, 61), Мігалатюк (Лакомський, 46), Чернов (Долотко, 72), Павлик, Гордієнко Іконніков, Гребінський (Коцаб’юк, 32, Бут, 55), Деренюк, Мельничук, Іванишин (Скороход, 46), Тофан, Кавінський, Корнієнко (Страховський, 46), Веретко, Худоб’як (Ревуцький, 25), Нодь
Предупреждения: Шалата 19, 54, Долотко 90 Предупреждения: Мельничук 57, Страховский 65, Нодь 69, Кавинский 79, Скороход 82, Ревуцкий 90
Удаление: Шалата 54
Напередодні чергового прикарпатського дербі уболівальники гадали за яким сценарієм відбуватиметься гра. Багато хто пророкував першу у сезоні перемогу “Прикарпатя”. А от нічия у передматчевих прогнозах фігурувала найменше. Як бачимо, даремно...

Родзинки поєдинку додавало те, що в складі обох команд опинилося одразу п’ять чемпіонів Всесвітньої універсіади-2007. “Енергетик” Андрій Запорожан, гол якого вивів українців у фінал, перед поєдинком з “Прикарпаттям” отримав з рук директора Бурштинської ТЕС Мирона Романіва розкішний букет квітів і телевізор у подарунок. До речі, самому Романіву напередодні Дня Незалежності було присвоєно звання “Заслужений енергетик України”.

Початок зустрічі був за гостями. Вже на 9-й хвилині Кавінський після подачі штрафного влучив у сітйку у воріт. А трохи згодом Худоб’як, якого партнери вивели на ударну позицію, не зумів пробити Хомина. Та вже на 25-й хвилині форварда прикарпатців через травму змушений був залишити поле. Майже одразу за тим попрохав заміну ще один учасник Універсіади Гребінський.

Бурштинці, тим часом, перевели гру до воріт “Прикарпаття”. Мав нагоди відзначитися у контратаці Гутнікевич, однак пробив надто невдало. Не зумів він переправити м’яч у ворота і після флангової передачі Лук’янова на 31-й хвилині, та цього разу партнера “підстрахував” Гордієнко – 1:0.

Майже одразу по перерві господарі подвоїли рахунок. Після подачі кутового і помилки Іконнікова Гордієнко ударом головою оформив свій другий дубль у чемпіонаті. Прикарпатці, в складі яких дебютував 28-річний угорець Жолт Нодь, в ці хвилини про атаку навіть не думали.

Схоже, ключовим у цій грі стало вилучення Шалати, який у центрі поля незграбно приймаючи м’яч, підіграв собі рукою. Арбітр Чижевський з Києва вирішив для профілактики покарати бурштинця “гірчичником”. І лише вносячи у свій записник попередження, виявив, що у Шалати воно вже друге у поєдинку (на той момент жоден інший учасник зустрічі попередженим не був). Відтак червону картку бурштнинець отримав після незвично довгої паузи.

Попри те господарі продовжували грати першим номером. А потім в їх діях настав незрозумілий провал. На 63-й хвилині Веретко по центру пасом вивів на побачення з Хомином Ревуцького. Голкіпер, прагнучи врятувати ситуацію, вибіг за межі штрафного майданчику, однак франківець підсік м’яч і він від стійки влетів у сітку воріт. А ще через дві хвилини фантастичний удар вдався молодому Страховському, який з кута карного майданчика поцілив у дальній верхній кут воріт.

У попередній домашній зустрічі з “Дністром” “Енергетик” також майже весь другий тайм провів удесятьох, що однак не завадило бурштинцям вирвати перемогу. Цього разу такий номер не пройшов. Реальних нагод для взяття воріт у господарів за великим рахунком вже не було. Натомість гості деколи гостро контратакували, але рахунок залишився незмінним.