Пляжний футбол: у новому форматі

У п’ятницю, 1 червня, в Одесі, на пляжі Аркадія, стартує п’ятий за ліком офіційний чемпіонат України з пляжного футболу серед клубів вищої ліги – турнір для восьми найкращих вітчизняних колективів. У ньому беруть участь три столичні команди – «Майндшер», «Нова Ера» і «Плесо», дві одеські – «Марріон» та «Глорія», кременчуцький «Кремінь», іллічівський «Іллічівець-Старт» і «ПФС» (Севастополь).

З рекордсменів – у... любителі

Національні змагання з пляжного футболу вперше пройшли в Україні 2002 року. На тоді ще любительському рівні перемогу здобула команда «Лотто», у складі якої грали, зокрема, знані майстри футболу великого – рекордсмен світових першостей Олег Саленко, Юрій Калитвинцев і Сергій Шматоваленко. А титул першого чемпіона влітку 2003-го виборов столичний «Майндшер», випередивши кременчуцьку «Ладу» і севастопольський ГВЕМ.

Киянам немає рівних

«Майндшер» наразі є чинним чемпіоном країни. У торішньому фіналі колектив, що представляє відоме рекламне агентство, в серії пенальті здолав земляків із «Плеса». Третє місце посіла одеська «Глорія», обігравши ще одну команду з Києва – «Нову Еру», яка, до речі, здобувала чемпіонське звання у 2005 та 2006 рр. «Майндшер» у тих турнірах займав відповідно третю та другу позиції. Два роки тому до кола призерів пробилася «Глорія», а торік «бронза» дісталася запорізькому «Катрану».

Серпень. Київ. Гідропарк

З нинішнього року національна першість проходитиме в новому форматі. Відбудеться чотири етапи Гран-прі та фінальний турнір. Естафету в одеситів приймуть Кременчук (15-17 червня), Севастополь (6-8 липня), Іллічівськ (20-22 липня), а Київський Гідропарк 8-12 серпня стане місцем вирішального раунду змагань. До останнього потраплять шість клубів із найбільшою кількістю балів, які нараховуватимуться за участь у кожному Гран-прі.

На перший-восьмий – розрахуйсь

Переможець етапу здобуватиме 12 пунктів, фіналіст – 10, володар третього місця – 8, четвертого – 6, п’ятого – 4, шостого – 3, сьомого – 2, останнього – 1 очко. Змагання проходитимуть за олімпійською системою: чвертьфінали, півфінали, фінал і стикові поєдинки. Шістьох учасників фінального раунду поділять на дві групи. Перші два колективи з кожної «пульки» виходять до півфіналів. Клуби, що за підсумками чотирьох відбірних етапів посядуть два останні місця, відстоюватимуть право на місце в еліті з двома представниками першої ліги.

Програму відкриватимуть юні

Уперше паралельно з турніром клубів вищої ліги розігруватиметься першість України серед дитячих команд (1993 р.н.). Юні футболісти відкриватимуть програму кожного ігрового дня. Зокрема, в Одесі вони розпочинатимуть свої баталії в п’ятницю о 12.30, у суботу – о дев’ятій ранку, а фінальний поєдинок стартує в неділю о 10.45. Дорослі чвертьфінали заплановано на 14.45, 16.00, 17.00 і 18 годин, півфінали пройдуть у суботу – їх початок об 11-й та о 13-й (на 14.00 і 15.00 заплановані стикові зустрічі). Головний фінал – у неділю о 13.00, після нього – церемонія нагородження, а також поєдинки за третє, п’яте й сьоме місця.

Источник: Юрій Корзаченко, ФФУ