"Карпати" - "Нафтовик-Укрнафта" 1:1. Майже поразка

Асистенти: Шкільний, Вишгород; Кубяк, Київска обл.

Батіста 61 Олійник 76
Мартищук, Федорів, Іщенко, Лащенков (Лапко 46), Пшеничних, Ґодвін, Худоб'як, Кобін, Женюх (Ткачук 77), Батіста, Ковєль (Фещук 80) Мельничук, Птачик, Сердюк, Зайчук, Харченко, Куценко, Пісний (Птачик 85), Олійник (Шарпар 90), Котенко, Єсип, Гігіадзе (Шептицький 64)
Попередження: Лащенков 44, Іщенко 90 Попередження: Єсип 44, Птачик 85
Вилучення: Лапко 75
До гри у Львові дебютант вищої ліги не набрав жодного очка і не забив жодного голу. У матчі проти «Карпат» охтирцям вдалося зробити і одне і друге. Переломним у грі став момент, коли ветеран «Карпат» Микола Лапко рятуючи ситуацію зупинив прохід Шептицького у кількох метрах від штрафного. За це він отримав червону картку, а «Карпат» гол у власні ворота зі штрафного.

Після цього гра кардинально змінилася. «Нафтовик» відчув запах чогось іншого, аніж поразка і почав давити на ворота Мартищука. Відразу після голу, у львівські ворота залетів іще один м’яч, але суддя його не зарахував, показавши Шептицькому на руку. За 15 хвилин, що залишалося зіграти «Карпати» не знайшли в собі сил забити переможного м’яча.

Початок гри не передбачав такої кінцівки. Охтирці грали дуже обережно і коли перед ними були суперника не мудрували і вибивали м’яча в аут. Карпатівці багато атакували. Вже на другій хвилині Батіста вдерся до штрафного «Нафтовика», де впав у боротьбі з суперником. Суддя епізод проігнорував. Атаки господарів продовжувалися – гол був лише питанням часу. У середині тайму Федорів спробував навісити, але м’яч метрів з 35-и описав дугу і опустився за комірець Мельничуку, який, як і всі інші гравці та уболівальники не очікували такого повороту подій. Однак, м’яч поцілував штангу і опинився в руках воротаря.

У першому таймі «Карпатам» так і не вдалося забити, натомість вони могли пропустити на початку другого. Олійник відірвався від захисників і вийшов сам-на-сам з Мартищуком. Молодий воротар, який «нарубав дров» у грі проти «Динамо» виконав фантастичний сейв, нальоту упіймавши м’яча. Відразу спрацювало старе футбольне правило – Батіста поштовхався з двома захисниками і закотив м’яча у ворота. Так бразилець відкрив рахунок, але Ковєль міг це зробити хвилиною раніше. Володіючи м’ячем він, замість того аби пробити по воротах, почав обігрувати Мельничука і нагоду було втрачено.

Тим часом Валерій Городов, якого на днях призначили головним тренером «Нафтовика» зробив заміну – замість Гігіадзе вийшов Шептицький, якому і судилося стати співавтором вилучення Лапка. Олійник пробив класно – м’яч облетів стінку і влучив точно в «дев’ятку». Те, що відбувалося на полі після цього грою (з боку «Карпат») назвати важко. Незрозумілі передачі, бездумні удари… Зважаючи на невдалий старт команди в чемпіонаті, усі чекали перемоги над «Нафтовиком». Тож нічия сприймалася, як поразка. Давно вже такого не було у Львові, щоб після фінального свистка судді, трибуни осуджували гру «Карпат» власним свистом, у кілька разів гучнішим.

Валерій Городов, головний тренер «Нафтовика»:

- Я гордий за свою команду. Ми показали характер. Ми дуже добре вивчили можливості «Карпат», зробили висновки з їхніх попередніх матчів. У першому таймі ми трохи боялися суперника, але в останні 25 хвилин, не ображаючи львів’ян, на полі була одна команда. Треба було дотиснути і вирвати перемогу.

Олександр Іщенко, головний тренер «Карпат»:

- Зараз важко щось аналізувати. Ні результат, ні гра не влаштовує вболівальників, за це хочу вибачитися перед ними. Я не бачив такого ще після матчу проти «Кривбасу» у минулому чемпіонаті («Карпати» програли на виїзді 3:0 – Авт.). Сьогодні на полі не було команди. Кожен грав сам за себе. Що творилося в останні 20 хвилин… Передача в центр захисту, Шептицький, як зірка світового футболу рветься вперед, а наші захисники наздоганяють його на милицях. Мабуть, Іщенко ще не відновився від травми. У нас дефіцит центральних захисників. Лащенков у перерві попросив заміну – надірвав зв’язки. На жаль, сьогодні грали 11 футболістів на чолі з головним тренером, які забули, що грати має команда.