Перша ліга. "Нафтовик-Укрнафта" - "Геліос" 2:1. Перемога, отримана в нелегкій боротьбі

Нафтовик-Укрнафта2:1Геліос
Гапон 50, Пісний 58 Аніщенко 65
Величко, Карпенко, Зейналов, Гапон (Можаєв 90), Гольдін, Пісний (Круковець 90), Мельниченко (Харченко 68), Васильєв, Кретов, Агарін, Єсип (Швець 46) Качоренко, Ремезовський, Аніщенко, Лебединець, Волошин, Сизихін, Гостєв (Бессалов 57), Данченко (Бойко 63), Запояска (Зелді 73), Фененко (Коваленко 64), Горкун (Рамазанов 80)
Попередження: Васильєв 34, Гольдін 39, Можаєв 90 Попередження: Гостєв 19, Данченко 32
В попередньому турі «Геліос» упевнено переміг лідера ліги – київську «Оболонь» і до Охтирки команда прибула в хорошому настрої. Це показала й гра. Підопічні Олександра Севідов виявилися міцним горішком для господарів і перемогу «нафтовики» отримали в нелегкій боротьбі.

На початку матчу команди ніби придивлялись одна до одної. Та десь на 15-й хвилині деякою ініціативою заволоділи гості. У охтирців не заладилась гра в пас і цим скористалися «сонячні». На 16-й хвилині Запояска подав перший кутовий і м’яч від декількох рикошетів у карному майданчику потрапив до Аніщенко. Капітан «Геліоса» пробив метрів з 20-ти та Величко упевнено м’яч зафіксував. Через хвилину непогану атаку провели господарі та останній пас був неточним. На 19-й хвилині після подачі кутового м’яч потрапив до Данченка, Юрій зробив навісну передачу і Запояска, в боротьбі з оборонцями господарів, пробив у кут воріт. Голкіпер зіграв надійно і парирував удар. На 26-й хвилині Величка перевірив Данченко, який наніс здалеку різаний удар. Сергій у кидку відбив м’яч і тут же стрімку атаку провели футболісти «Нафтовика-Укрнафти». Та Лебединець, «постелившись» у підкаті, звів усі зусилля господарів нанівець. Не пройшло й хвилини хороший пас за центральною лінією поля отримав Гапон і міг вийти на ударну позицію, але лайсмен зафіксував положення поза грою. На 33-й хвилині після розигришу штрафного удару на ударній позиції опинився Єсип. Та під удар кинувся голкіпер «сонячних» Качоренко і загрозу ліквідував. А за три хвилини реальну нагоду відкрити рахунок прогаяли гості. Запояска подав м’яч зі штрафного на лінію воротарського майданчика, Данченко головою пробивав в незахищений кут воріт, і «снаряд», ковзнувши по стійці воріт, вилетів за межі поля. На 40-й хвилині помилився голкіпер «Геліоса», відбивши м’яч на Гапона. Володимир пробивав з гострого кута у порожні ворота, та влучив у сітку з зовнішньої сторони.

У другому таймі на поєдинок завітав куратор першої ліги ПФЛ Валерій Баглай, який перед цим був на зборах у Сумах у команді «Спартак». За чутками сумчани збираються відмовитися у змаганнях першої ліги. Чи то його присутність, чи ще якісь причини, але у другому таймі гра підопічних Сергія Шевченка змінилася докорінним чином і господарі вже на його початку мали перевагу в два м’ячі. Спочатку «сонячні» прозівали контратаку охтирців, і Гапон, вийшовши віч-на-віч з Качоренком, зовнішньою стороною стопи послав м’яч в кут воріт. А потім Пісний ударом з кута штрафного майданчика зірвав «павутиння» з воріт «Геліоса». Гості відіграли один м’яч зусиллями свого капітана, який після передачі Волошина головою точно вразив ворота «Нафтовика-Укрнафти». Після цього пішов відкритий футбол: харків’яни старалися відігратися, а господарі збільшити свою перевагу. На 71-й хвилині по воротах головою пробивав Харченко, та надійно зіграв Качоренко. Через хвилину господарі розіграли красиву комбінацію: Кретов, пройшовши правим флангом атаки, зробив передачу Гапону, той п’яткою відкинув м’яч під удар тому ж Кретову, але Анатолій пробив неточно. Хвилин за десять до закінчення матчу гості втратили непогану нагоду відігратися. Сизихін, після подачі Безсалова, потужно пробив по воротах Величка, та у «рамку» не влучив.

В час, що залишився, тренери «Нафтовика-Укрнафти» провели серію замін і довели поєдинок до бажаного для себе результату. А так як основний конкурент охтирської команди у боротьбі за друге місце – «Закарпаття», також виграло свій поєдинок з перевагою в один м’яч, то охтирці залишили за собою другу сходинку турнірної таблиці.