Перша ліга. "Львів" - "Нафтовик-Укрнафта" 0:1. Подарунок до Дня Нафтовика

Львів0:1Нафтовик-Укрнафта
 Харченко 45 (п.)
Бабак, Гриценко, Жданов, Деревльов, Войтович, Щастливий, Б. Баранець, Г. Баранець (Ханас 84), Рябовол (Середа 12), Лукашук (Теплий 72), Мазяр (Баглай, 60) Величко, Карпенко, Мельниченко, Зайчук, Лобак, Пісний (Бермудес 90), Харченко, Васильєв (Богданов 90), Кретов, Круковець, Добрянський (Зейналов 76)
Попередження: Щастливий 84, Войтович 79 Попередження: Харченко 54
Своїм візитом до Львова футболісти охтирської команди можуть бути більше ніж задоволені. Провівши майже весь матч на своїй половині поля і повністю віддавши контроль над грою львів’янам, „Нафтовик» завдяки реалізованому Харченком пенальті зміг втримати перевагу і поїхати додому з трьома здобутими очками. Ця перемога має для „нафтовиків” важливе значення ще й тому, що здобули вони її у День нафтовика.

З різних причин на поєдинок проти ФК „Львів” не змогли вийти декілька провідних футболістів „Нафтовика”, зокрема відчутною була відсутність найкращого гравця минулого сезону Єсипа. Тренер львів’ян Богдан Бандура проблем зі складом не мав і у порівнянні з матчем минулого туру зробив у стартовому складі лише дві заміни: замість Гамарника і Середи з перших хвилин грали Г. Баранець і молодий нападник Рябовол. Втім, останньому не судилось довго пробути на полі. Вже на 12-й хв. Рябовол отримав травму і його участь у матчі на цьому й закінчилась.

Після стартового свистка стало зрозуміло, що обидва наставники вирішили побудувати гру від оборони. Особливо це було помітно у діях „Нафтовика” - команда грала лише з одним форвардом. Гості з перших хвилин зустрічі повністю віддали ініціативу львів’янам і ті потроху почали створювати моменти біля воріт Величка. Проте відразу треба сказати, що по-справжньому гольових нагод у „Львова” протягом матчу так і не було. Господарі мали беззаперечну ігрову перевагу над суперником, активно використовували фланги, на яких не було рівних Деревльову і Б. Баранцю, притисли „нафтовиків» до свого штрафного майданчика, зробили протягом матчу мабуть бульше прострілів і навісів, ніж у трьох попередніх зустрічах разом взятих, але реалізувати свою перевагу – нанести вирішальний і точний удар – так і не спромоглися. Велика заслуга у цьому, звичайно, лежить на оборонцях „Нафтовика”.

Ще до отримання травми на 4-й хв. після подачі кутового непогано пробивав Рябовол – повз ворота. За хвилину з розвороту бив Г. Баранець, але м’яч знову не попадає у ствір воріт. Ще за деякий час все той же Г. Баранець „накрутив” у штрафному майданчику кількох гравців і наніс потужний удар у дальній кут – м’яч пролітає поруч зі штангою. У відповідь „нафтовики” намагаються проводити контратаки. Під час однієї з таких зі зручної позиції спробував нанести удар Васильєв, однак львівські захисники грали так само надійно, як і охтирські, і заблокували його постріл. Як завжди небезпечними були стандарти у виконанні Гриценка, але й вони не завдали Величку великих труднощів. Приблизно з 25-ї хв. гра заспокоїлась і таке „затишшя” тривало до останніх хвилин першого тайму. На 45-й хв. Деревльов до кінця поборовся за м’яч і прострілив у штрафний майданчик на Середу. Той в оточенні захисників одразу пробив, але м’яч пройшов недалеко від стійки. Гості також спробували пошукати щастя біля воріт суперників, і, як виявилось, таки знайшли його. Б. Баранець і Пісний у карній зоні борються за м’яч і обоє падають – арбітр матчу Антон Тютюн вбачає у цьому епізоді порушення правил з боку львівського півзахисника і призначає пенальті. До одинадцятиметрової позначки підходить Харченко і розводить м’яч і голкіпера у різні сторони – 1:0. Цим пострілом перший тайм і завершився.

Після перерви перевага „Львова” стала ще більш помітною. Вище воріт пробивав Мазяр, згодом зі зручної позиції після навісу Б. Баранця міг відзначитись Деревльов, який, однак, не влучив як слід по м’ячу. Намагались пробити Величка Г. Баранець і Войтович – неточно. Львів’яни „закрили” охтирську команду на її половині поля і раз за разом пробували відновити рівновагу. Але всі їхні потуги ні до чого не призвели. То Баглай довго обробляв м’яч і втратив нагоду пробити, то під час затяжної атаки львівської команди на полі з’явився другий м’яч і суддя був змушений зупинити гру. Як висловився на післяматчевій прес-конференції Богдан Бандура: „Сьогодні був не наш день”. На 80-й хв. матчу, коли емоційна напруга все більше наростала, після призначення арбітром штрафного удару на полі мало не почалась бійка. На щастя, Антону Тютюну і менш запальним гравцям обох клубів вдалось заспокоїти футболістів. Починаючи з середини другого тайму охтирська команда відверто грала на втримання рахунку, що особливо було помітно під час проведення замін: гравці „Нафтовика” дуже повільно покидали поле, що, звичайно, не подобалось трибунам, які супроводжували їх свистом. Зрештою, „нафтовики” свого добились і втримали прийнятний для себе результат.