Україна U-17 - Словаччина U-17 2:0

Провінція Удіне в Італії приймає елітний раунд чемпіонату Європи 2007 серед 17-річних. В цих змаганнях приймає участь юнацька збірна України під керівництвом Юрія Калитвинцева. Учора наша команда провела свій перший матч проти збірної Словаччини, та здобула перемогу з рахунком 2:0. Дубль на свій рахунок записав капітан команди, який представляє київське «Динамо» Кирило Петров. Матч іншої пари нашої групи завершився перемогою збірної Італії над Чехією – 2:1.

Українці розпочали підготовку до відповідальних стартів 12 березня, коли команда складена з 24 футболістів вилетіла до Словенії, де у містечку Анкаран проводила тренування та теоретичні заняття. Що цікаво готель в якому мешкала збірна побудований на місці древнього монастиря ХІ століття. В архітектурі готелю навіть залишились деякі фрагменти цієї історичної споруди.

В рамках десятиденного навчально-тренувального збору була проведена одна товариська гра зі збірною Словенії. Після поєдинку, який українці виграли з рахунком 1:0 було визначено 18 футболістів, які були внесені в офіційну заявку УЄФА на елітний раунд.

Матч зі словаками відбувся 19 березня. Загалом для тренерського штабу стало несподіванкою те, що суперник виставив на гру команду складену з футболістів 1989 р.н., тобто старших на рік за наших хлопців. Однак українці продемонстрували характер та волю до перемоги, навіть після вилучення Віценця на 52-й хвилині матчу зуміли забити переможний гол. Зробив це наприкінці матчу Коркішко вдало реалізувавши одинадцятиметровий.

Протокол матчу:

Україна: 23.Базилевич (1.Пацюк,46), 19.Білий (15.Немчанінов,84), 8.Петров, 5.Підвірний, 3.Стеценко, 4.Максименко (6.Віценець,33), 14.Шахов (2.Кушніров,76), 18.Гудима (9.Гаращенков,46), 10.Карноза, 7.Коркішко (20.Гармаш,87), 16.Михалев (11.Шевчук,46 – 13.Ямполь,58).

Запасні: Ситников, Пославський, Мудрак, Погребняк.

Гол: 1:0 Коркішко (78, з пенальті)

Вилучення: 6.Віценець (52)

Офіційна заявка юнацької збірної України 1990 р.н. для участі в елітному раунді чемпіонату Європи 2007 серед 17-річних.

Воротарі: 1. Богдан ПАЦЮК (РВУФК Київ), 23. В’ячеслав БАЗИЛЕВИЧ („Шахтар” Донецьк).

Захисники: 3. Олександр СТЕЦЕНКО („Відрадний” Київ), 5. Володимир ПІДВІРНИЙ („Карпати” Львів), 4. Максим МАКСИМЕНКО, 13. Максим БІЛИЙ (обидва - „Шахтар” Донецьк), 8. Кирило ПЕТРОВ („Динамо” Київ), 15. Дмитро НЄМЧАНІНОВ (РВУФК Київ).

Півзахисники:14. Євген ШАХОВ, 10. Артур КАРНОЗА (обидва - „Дніпро” Дніпропетровськ), 2. Дмитро КУШНІРОВ (РВУФК Київ), 9.Сергій ГАРАЩИНКОВ, 17.Ярослав ЯМПОЛЬ (обидва - „Шахтар” Донецьк), 18.Володимир ГУДИМА („Карпати” Львів).

Нападаючі: 7.Дмитро КОРКІШКО, 11.Сергій ШЕВЧУК (обидва - „Динамо” Київ), 16.Ілля МИХАЛЕВ, 6.Віталій ВІЦЕНЕЦЬ (обидва - „Шахтар” Донецьк).

Зі Словенії команда на автобусі переїхала до Італії та розмістилася в невеличкому містечку Гірано. Разом з командою Калитвинцева у готелі мешкає й збірна Словаччини, суперник нашої команди по першому туру групового турніру.

Матч відбувався на стадіоні Тієзо Аззано Дечімо, поле якого було в доброму стані хоча й трохи менших розмірів. У стартовому складі словацької команди було присутні двоє футболістів англійського клубу «Манчестер Сіті» - голкіпер Філіп Ментел та півзахисник Мак Роберт. Що стосується українців, то кістяк команди складався з гравців донецького «Шахтаря» - п’ятеро футболістів, а тактична побудова виглядала наступним чином: Безилевич – Стеценко, Петров, Білий, Підвірний – Максименко – Гаращенков, Шахов, Карноза – Михалев, Коркішко.

Перші 20 хвилин пройшли при беззаперечній перевазі юнацької збірної України. Більшість небезпечних моментів біля воріт суперника виникало після розіграшу та виконання штрафних ударів. Петров та Карноза декілька разів змушували захист та голкіпера Словаччини працювати на повну потужність. Загалом здалося що перші хвилини суперник просто боявся українців.

Однак на 20-й хвилині після чудово проведеної контратаки троє гравців суперника мали змогу вийти на сам на сам з Базилевичем, і лише чудова гра Стеценко, якій вдало зіграв на перехоплені врятувала наші ворота від неприємностей.

Цей момент надав Словаччині впевненості, а наші футболісті почали більше помилятися у простих ситуаціях. Така гра помилок та нервів тривала до кінця першого тайму.

По перерві на полі з’явилися кращий бомбардир збірної Сергій Шевчук та Дмитро Кушніров. Наша команда вирівняла гру здебільшого завдяки впевненим діям у центрі поля Шахова. Євген на 50-й хвилині взяв гру на себе та заробив штрафний удар, який вдало реалізував Кирило Петров. Його постріл з 25-ти метрів голкіпер «Манчестер Сіті» приборкати не зміг.

Надалі захисти суперника почав розхитувати Сергій Шевчук. Динамівець з методичною періодичність з’являвся то зліва то з права, і при ліпшій можливості намагався пройти ближче до воріт та пробити.

Тренери словацької команди замінивши активного №11 Яна Власко на мою думку ускладнили собі завдання зрівняти рахунок. Так вони більш активно почали атакувати ворота Базилевича, однак втратилась гострота та оголилася захисна побудова. Це надало змогу нападаючим збірної України виходити на оперативний простір та атакувати.

Другий м’яч влетів у ворота суперника, який до цього ж залишився у меншості, за хвилину до кінця зустрічі. Кращий гравець матчу, Артур Карноза, виконав навіс у штрафний майданчик, і Кирило Петров ударом головою влучно пробив повз голкіпера встановивши остаточний рахунок у зустрічі - 2:0.

Вже в понеділок, 26 березня о 12:00 за київським часом на нас очікує дуже важкий спаринг зі збірною Чехії.

Україна: 23.Базилевич, 13.Білий, 8.Петров (к), 5.Підвірний, 3.Стеценко, 4.Максименко, 9.Гаращенков (2.Кушніров,41), 14.Шахов (6.Віценець,74), 10.Карноза, 7.Коркішко, 16.Михалев (11.Шахов,41).

Запасні: 1.Пацюк, 18.Гудима, 15.Немчанінов, 17.Ямполь.

Голи: 1:0 Петров (50), 2:0 Петров (79).

Попередження: 10.Карноза (4)

Источник: Прес-служба ФФУ© ua-football.com