"Карпати" - "Шахтар" 0:0. Матч року, або Прощавай, помаранчеве золото

Ассистенты: Плужник, Букрєєв (оба - Харків)

Карпати0:0Шахтар

Тлумак, Федорів, Іщенко, Пшеничних, Петрівський, Ткачук (Худоб'як 63), Сучков (Лапко 76), Кобін, Годвін, Батіста, Ковєль (Фещук 87) Шуст, Срна, Чигринський, Кучер, Рац (Шевчук 76), Лєвандовскі, Матузалем, Фернандіньо, Вукіч, Бєлік (Брандао 46), Адріано (Маріка 46)
Попередження: Іщенко 48, Ткачук 54, Батіста 56, 65, Петрівський 78 Попередження: Фернандіньо 51
Вилучення: Батіста 65 Вилучення: Вукіч 48
Готуватися до матчу проти „Шахтаря” львів’яни почали за багато тижнів до стартового свистка судді. Хотілося зробити справжнє свято для уболівальників, і це вдалося. На футбол прийшло 28 тисяч фанів – увесь стадіон і рекорд чемпіонату.

„Карпати” складом не здивували. Усе було передбачуваним, адже у „зелено-білих” нема такої великої лави запасних, як у „Шахтаря”. Натомість, передбачити склад донеччан було значно важче: в останніх матчах Мірча Луческу крутив футболістами, як професійний танцюрист і тасував склад, як досвідчений шулер. Пара форвардів Бєлік – Адріано стала черговим нестандартним ходом румунського фахівця. Однак, як виявилося згодом, цей хід себе не виправдав. Справа, безумовно, у незіграності. Україно-бразильський наконечник „Шахтаря” не розумів партнера і у першому таймі, окрім удару Бєліка, згадати нічого. Адріано ж, говорячи футбольним терміном, був „мертвий”. Тож не дивно, що після перерви обидва гравці на поле не вийшли. Їх замінили основні форварди – Брандау та Маріка.

У „Карпатах”, порівняно з попереднім матчем, без змін. Налєпа ще досі заліковує коліно, Худоб’як не готовий грати всю гру. Тож, Тлумак на воротах, Ткачук - у центрі поля. Оцінювати гру молодого хлопця важко – проти Матузалема особливо і не зіграєш. Зрештою, Ткачук міг стати героєм гри, але з вигідної позиції не влучив у ворота. У першому таймі це був єдиний епізод за його участю, решта часу Андрій бігав за гравцями у помаранчевих футболках і намагався забрати у них м’яча.

Більшість атак „Карпат” починалися на обох флангах. Простріли Кобіна і Сучкова практично завжди були гострими, але Кучер і Чигринський відіграли без помилок. На початку гри, вони все ж раз загубили у штрафному Батісту. Бразилець бачив, що його ніхто не атакує, але вирішив пробити зльоту. Зрештою, чудову нагоду забити кращий снайпер „Карпат” втратив. Вже за кілька хвилин забити міг Ковєль. Він увірвався в штрафний та зблизився з Шустом. Вихованець „Карпат” блокував перший удар білоруса, але не зумів зловити повторний простріл. Удар Сучкова, на якого адресувалася передача, був не надто сильним і Кучер виніс м’яча з порожніх воріт в поле.

М’яч практично не лежить у центрі поля. Обидві команди намагаються грати у відкритий футбол. Але усі атаки читаються захисниками та воротарями. Дуже гостро було біля воріт „Карпат” за 15 хвилин до кінця першого тайму. Після кутового, головою пробивав Чигринський, але влучив у захисника. Першим на добиванні Вукіч - сильний удар, перекладина, але боковий суддя у цю ж мить зафіксував офсайд.

Більше небезпечних моментів не було, але сказати, що перший тайм був нецікавим – язик не повернеться. Другий тайм, як вже зазначалося, донеччани почали з новим нападом. Утім, втілити задуми Мірчі Луческу в життя не вдалося – вже на початку тайму суддя з Харкова Подушкін прийняв серйозне рішення, чим переламав усю тактичну схему „Шахтаря”. У центрі поля зіткнулися Іщенко та Вукіч. Судячи з усього, правила порушив капітан „Карпат”, але Вукіч відмахнувся від львів’янина. Висновок рефері: Іщенку – попередження, Вукічу – вилучення.

Після цього, атаки „Карпат” ставали дедалі гострішими. Та й захисники господарів відчули певне полегшення – Вукіч добряче їх помучив у першому таймі. Чудовий момент змарнував Ковєль, коли Годвін кинув його у прорив. Перед білорусом залишався лише Чигринський та Шуст. Ковєль спробував прокинути м’яча повз Чигринського, але ще один вихованець львівського футболу дуже просто відібрав м’яча у нападника „Карпат”. Цей епізод певним чином додав грі ще більшого напруження. Відразу після нього Батіста отримує першу жовту картку за фол на Матузалемі. Помститися за свого партнера вирішив Фернандіньйо – він ледь не відірвав ноги Андрію Ткачуку. Молодого хавбека відразу ж віднесли до машини швидкої допомоги, а замість нього вийшов Худоб’як. Проходить ще кілька хвилин. Кобін подає кутовий, Батіста вистрибує і зрізає м’яча у кут. Навіть, якби бразилець і забив гол – суддя його б не зарахував. Він угледів гру рукою і новітній Марадона пішов відпочивати услід за Вукічом. Вилучення зрівняло склади команд і тепер „Шахтар” почав все частіше напосідати на ворота Тлумака.

„Карпати” перегрупувалися у центрі поля. Після заміни Ткачука, Худоб’як перейшов на правий фланг, а Кобін – у центр. Незабаром, коли Юрій Дячук-Ставицький вже замінив Сучкова на Лапка, Кобін перейшов на лівий фланг, а ветеран Лапко зайняв його місце у центрі. Ковєль залишився у нападі наодинці.

За ті кілька хвилин, що залишалися до фінального свистка, обидві команди провели по небезпечній атаці. Спочатку швидка контратака „зелено-білих” закінчилася передачею на вільного Петрівського, який пішов у перед. Удар Тараса прийшовся над поперечкою. Шанс забити у „Шахтаря” був куди реальнішим – Матузалем знайшов своїм пасом Брандао і той потужно пробивав головою під перекладину. Якимось дивом Тлумак зумів відбити м’яча на кутовий. 0:0 і шансів у „Шахтаря” наздогнати „Динамо” практично не залишилося.

Юрій Дячук-Ставицький, головний тренер «Карпат»:

- Грою я задоволений. Не зважаючи на те, що ми боролися з чемпіоном, не грали другим номером. Задум був такий – постійно атакувати і в жодному разі не грати персонально проти гравців „Шахтаря”. Захист сьогодні зіграв впевнено. За винятком декількох моментів «Шахтар» нічого особливого не створив. Десь не пощастило Батисті, які не забив свій гол, мав моменти Ковель. Найголовніше, що «Карпати» показали командний дух і командну гру. Краще було б перемогти, але нічия з чемпіоном - теж хороший результат. Після вилучення Батісти та попередження Іщенка, у нас будуть кадрові проблеми у матчі проти „Арсеналу”. А ще я хотів би подякувати фанам за таку підтримку. Якщо «Карпати» й надалі демонструватимуть красивий та атакуючий футбол, то глядачі заповнюватимуть стадіон не лише на «Шахтар» та «Динамо».

Мірча Луческу, головний тренер «Шахтаря»:

- Рахунок відповідає грі. У нас було більше ініціативи і гольових моментів, але ми не зуміли їх реалізувати. «Карпат» - агресивна і хороша команда, яка сьогодні досягла того, чого прагнула. Але я б хотів сказати, що було б добре, якби клуби, що грають з «Шахтарем» та «Динамо» внічию нераділи. Нехай радіють, коли перемагають. Інакше рівень чемпіонату не зростатиме. Щодо вилучення Вукіча – то він буде покараний. До речі, ця гра мало чим відрязнялася від кубкового мачту дворічної давнини. Ми готувались до шаленої підтримки публіки. Напевно, чемпіонат для нас уже програний. Тепер залишається чекати на гру проти „Динамо”, щоб зрозуміти – хто з нас сильніший.