Перша ліга. "Львів" - "Десна" 0:1. Розчаровані "Десною"

Львів0:1Десна
 Постолатьєв 82
Марущак, Гальчук, Романюк, Федорчук (Слобода 70), Г. Баранець, Даньків, Козьбан (Зарічнюк 80), Б. Баранець, Горецький, Ільчишин (Ханас 73), Лобойко (Гончарук 86) »: Нікітенко, Єрмоленко (Колодін 65), Бабор, Кобець (Чуланов 88), Круковець (Кожем’яченко 54), Кучеренко, Панчук, Рустамов, Постолатьєв (Тимошенко 90), Чорний, Боровков
Попередження: Романюк 65 Попередження: Рустамов 36, Кожем'яченко 57
У цьому сезоні «Львову» не вдалось повторити свій блискучий торішній старт з трьох перемог. Обігравши у першому турі «Волинь», «синьо-золоті» потерпіли дві не зовсім заслужених поразки у наступних двох матчах.

Що не змогли зробити молоді львівські футболісти, те здійснили гравці «Десни». Три перемоги у трьох матчах дозволили чернігівському клубові поки що триматися серед лідерів у турнірній таблиці. Втім, три здобутих у Львові очки навряд чи можна назвати закономірними. У протистоянні з «Десною» львів’яни щонайменше не заслуговували на поразку. Якби там не було, а результат залишається результатом. До того ж переможців, як відомо, не судять.

Цікаво, що цього сезону команди наче помінялися місцями. Торік, у третьому турі ФК «Львів» також удома приймав «Десну», і перемога 2:1 принесла тоді львівській команді дев’яте здобуте очко. Цього року після матчу у Львові з дев’ятьма пунктами додому повертається «Десна».

Сам поєдинок між командами видовищним назвати важко. Хоча не можна закинути гравцям обох клубів, що вони не старалися показати гідної гри. Протягом усього матчу на полі точилася запекла боротьба, однак, на жаль, практично без гольових моментів. Зробивши ставку на гру від оборони, захисники обох команд ставали неприступною стіною перед входом до штрафного майданчика, пройти яку рідко кому вдавалося. В атаках від одного штрафного до іншого і пройшов перший тайм. У цілому, в першій половині зустрічі жодній з команд не можна віддати переваги.

У стартові хвилини матчу трохи активнішими були господарі. Борис Баранець з лівого флангу навісив на Козьбана, який у боротьбі з захисником пробивав головою – повз ворота. Трохи згодом чернігівці зірвали швидку контратаку «Львова». М’яч залишився у Григорія Баранця і він відразу віддав передачу на Козьбана, перед яким був великий простір для продовження атаки. Проте арбітр дав свисток, і львівському клубові довелось погодитися лише зі штрафним ударом.

А вже за кілька хвилин Романюк недалеко від карної зони збив Круковця, і суддя призначив штрафний удар у бік господарів поля. Кучеренко вирішив пробити на силу, але Марущак зреагував на його постріл під перекладину і перевів м’яч на кутовий. Також серед небезпечних моментів першого тайму можна виокремити удар Козьбана п’яткою через себе. Та м’яч не лише перелетів через львівського нападника, а й через ворота «Десни».

Трохи згодом чернігівці мало самі не створили собі проблем. Кучеренко головою вибивав м’яча від воріт і влучив у груди Боровкову. Тут як тут опинився Ільчишин, який відразу завдав удару, проте м’яч пролетів далеко від цілі. А найнебезпечніший момент у першому таймі глядачі побачили незадовго до перерви. Г. Баранець вирвався з-під опіки Панчука, на лінії штрафного майданчика підхопив м’яча, який оборонці намагались вибити подалі від гріха, приборкав «смугастого» і пробив по воротах. Лише лічених сантиметрів забракло Баранцеві, щоб м’яч затріпотів у сітці воріт.

Невідомо, що сказав Степан Юрчишин своїм гравцям у роздягальні, але у другому таймі львів’яни виглядали впевненіше. Особливо завдали клопотів чернігівській команді брати Баранці. Григорія гравцям «Десни» взагалі вдавалось зупинити хіба що з порушенням правил. Футболісти «Львова» намагалися дістатися до воріт суперників, однак дуже часто вони зволікали з ударами, і хотіли мало не занести м’яча за лінію воріт. Звичайно, оборонці «Десни» не могли їм цього дозволити.

На підступах до штрафного майданчика чернігівські футболісти збили Г. Баранця. До м’яча, щоб пробити штрафний удар, підійшов брат Григорія – Борис. На жаль, за кривду брата львівському півзахисникові не вдалося помститися – голкіпер кулаками відбив його постріл. Щоправда, атака львів’ян продовжилася, Г. Баранець і Сергій Лобойко довго вирішували між собою, кому пробивати по воротах, зрештою удару завдав Лобойко – і м’яч чудом не опинився у сітці. Львівські футболісти не припинили своїх атак, тож Нікітенку часто доводилося вступати у гру. Небезпечний простріл низом у штрафний зробив невтомний Г. Баранець, проте першим на м’ячі був чернігівський голкіпер, який на якусь мить випередив Козьбана.

Що ближче було до фінального свистка, то перевага «Львова» ставала відчутнішою. Проте реалізувати її у забиті голи «синьо-золотим» так і не вдалося. Мабуть, далась у знаки відсутність досвідченого форварда, який міг би завдати вирішального удару. Ханас, наприклад, протягнув м’яча мало не вздовж всієї лінії штрафного майданчика, навіть трибуни вже почали закликати львівського футболіста пробити по воротах, однак Ханас продовжив свій прохід. У результаті м’яча у нього забрали, а удару так і не було.

Починаючи з хвилини 60-ї стало помітно, що гостей влаштовує нічия. Особливо це було видно при проведенні замін та вибиванні м’яча від воріт, а також викликала підозри надмірна кількість «травмованих» гравців «Десни», які тільки залишили з допомогою лікарів футбольне поле і відразу просили арбітра повернутися у гру. Львів’яни ж продовжували свої атаки. Здавалось, що врешті-решт їм вдасться здолати захисні редути чернігівського клубу, однак незадовго до закінчення матчу відбулось те, чого не очікував ніхто.

Мабуть, гравці «Львова» занадто захопились нападом, бо зовсім забули про захист власних воріт. Все трапилось, як у старому доброму правилі: «Не забиваєш ти…». Футболісти «Десни» провели швидку контратаку, і Постолатьєв, якого львівські оборонці у першому таймі тримали майже без м’яча (нападник запам’ятався лише спробою симуляції у штрафному майданчику), влучним ударом увігнав «смугастого» у лівий кут воріт Марущака. В такий спосіб Постолатьєву одним ударом вдалось зробити більше, ніж львівським футболістам протягом цілого матчу.

Приголомшені таким розвитком подій, гравці «Львова» кинулись у вирішальний наступ. Однак чернігівські футболісти зробили все, щоб втримати рахунок і довести матч до свого логічного, чи радше не логічного, завершення. Навіть після того, як «Десна» повела у рахунку, Сергій Кучеренко, який протягом усього матчу стояв на ногах, здається, хвилювався ще більше, ніж за нічийного результату. Вже у доданий час наставник провів заміну, чим ще виграв кілька коштовних секунд. Хотів тренер зробити й другу заміну, проте у ній вже не було потреби, оскільки пролунав фінальний свисток арбітра. Звичайно, і львівські вболівальники, і львівські футболісти залишали стадіон розчарованими. Ну а «Десні» вдалось добитись вкрай важкої виїзної перемоги.

Сергій Кучеренко: «Поки що зарано робити якісь висновки. Попереду важкий шлях. Хоча ми здобули три перемоги у трьох матчах – ілюзій ніхто не плекає. У нас вже була схожа ситуація, і тоді все закінчилося плачевно. Не хотілося б, щоб це повторилося».

Степан Юрчишин: «Прикро програвати, до того ж вдома і за рівної гри. Але це футбол. У нас в команді молоді хлопці, яких ще треба «обкатати». Зараз шукаємо нападника, який зміг би підсилити наш склад. Ми свідомо йдемо на омолодження складу, хоча все ж таки, на мою думку, гравці «Львова» повинні грати краще, ніж у сьогоднішньому матчі. А ризик з часом виправдається. Я думаю, що у нашої команди ще все попереду».