Перша ліга. "Десна" - "Севастополь" 3:1. Зіпсовані нерви, щаслива розв’язка і бенефіс Колодіна

Десна3:1Севастополь
Боровков 75, Колодин 89,90 Чуланов 33 (авт.)
Нікітенко, Боровков, Панчук (Чуланов 17), Щедраков, Рустамов, Бабор, Кобець (Чорний 90), Покарінін (Колодін 74), Круковець (Соколенко 67), Кучеренко, Кожем’яченко (Єрмоленко 59) Литовка, Д.Волков (Коршиков 53), Сілецький, Култишев, Шишкін, Мазуренко (Стадник 79), Жабокрицький, Ківа, Пєсков, Гладкий (Шевчук 57), Ференчак
Попередження: Боровков 39, Щедраков 45, Кобець 47 Попередження: Култішев 29, Шишкін 38, Ференчак 90
Аперитив

До гри нове керівництво зібрало журналістів на прес-конференцію (приємна традиція - вже вдруге за місяць ділилися новинами і планами) де стало відомо:

а) з боргами перед усіма банками, ФК «Десна» розрахувалась;

б) на останньому етапі вирішення питання щодо приміщення під брендовий магазин ФК «Десна»;

в) в розпалі процес розробки нової форми для гравців;

г) в клубі створюється юридичний підрозділ;

д) (найголовніше) перед командою стоїть конкретне завдання щодо першого кола: на зимову перерву «Десна» має піти лідером;

Холодні закуски

Гра розпочалась навалою чернігівців на ворота 19-річного Литовки (проблеми в цій ланці у кримчан серйозні: Сокоренко і Науменко – основний і запасний воротарі – зіграти не змогли)

За перші 10 хвилин чернігівці створили принаймні 4 моменти. Перша ж атака завершилась ударом Круковця з 6 метрів в стійку. Потім той самий Круковець обіграв двох захисників, але пробив повз ворота. Тут же Кобець і Круковець двома ударами перевірили реакцію Литовки. Молодий воротар не підвів. А справжні «холодні закуски» для вболівальників «Десни» почались з 15-ї хвилини. Спочатку Мазуренко вдарив головою і ледь не влучив в нижній кут. Тобто він влучив, але Нікітенко відбив удар. А потім вимушену заміну зробив Кучеренко. Замість Панчука вийшов Чуланов, який згодом став співавтором голу у власні ворота. «Десна» ще провела ряд атак, які, втім, на небезпечні моменти так і не перетворились. Слід хіба що відзначити удар Щедракова метрів з 30. Павло пробив зльоту і Литовка продемонстрував, що навіть третій голкіпер команди здатен відмінно грати.

А за 10 хвилин до перерви справжній холодний душ влаштував «деснянцям» Ференчак. Він пройшов правим флангом, прибрав на протиході Рустамова і пробив низом в бік воріт Нікітенка. Удар вийшов несильним (та й не факт, що м’яч котився у рамку) і Нікітенко вже впав, аби спіймати м’яч, але Чуланов в підкаті перекинув шкіряну кулю над воротарем у власні ворота.

Перша страва

«Десна» відійшла від удару лише під завісу першого тайму. Тоді ж був і створений найнебезпечніший момент у першій половині гри. Кучеренко подав з кутового, а Кобець з 6 метрів головою пробив по воротам. Захисник кримчан вибив м’яч з лінії воріт, але прямо на ногу все тому ж Кобецю. Нажаль повторний удар півзахисника пройшов набагато вище воріт.

Друга страва

Та ж сама картина. Перевага чернігівців більш ніж помітна, але гостроти біля воріт Литовки стає все менше. Можна сказати, її зовсім не було. Кучеренко-старший провів три заміни, причому поле залишив і капітан Валентин Круковець (після гри наставник «Десни» відверто натякнув, що «лідер і капітан має доводити лідерство на полі, а якщо ні – то місце в складі не гарантоване нікому»). А гості… Про що можна казати, коли першу атаку в другій половині гри підопічні Пучкова провели лише на 73-й хвилині. Севастопольці швидко втекли в контратаку і Чуланов в останній момент завадив Мазуренку пробити по воротам з меж штрафного майданчика. І після цього «Десну» «прорвало». Тепер крім переваги з’явились і нагоди для взяття воріт.

Причому перша ж з них завершилась голом. Це Бабор віддав класний пас на Кобеця, удар якого в ближній кут відбив на кутовий Литовка. Чернігівці розіграли стандарт, перевили м’яч в штрафний майданчик, господарі відбились, але повторний навіс завершився точним ударом головою захисника Боровкова.

Десерт

Хвилини, які залишались до фінального свистка були чи не найінфарктніші в історії «Десни». Судіть самі:

82-а хвилина. Колодін з 17 метрів б’є по воротам. Перекладина!

87-а хвилина. Бабор з лівого кута штрафного майданчика обвідним ударом в дальній кут не залишає шансів Литовці, але м’яч влучає в штангу, котиться по лінії воріт, але на добивання ніхто з чернігівців не встигає.

І нарешті! 90-а хвилина. Щедракова збивають в 23-25 метрів від воріт майже по центру. Колодін як в кращі часи (вболівальники, відверто кажучи, вже підзабули, коли Дмитро клав такі м’ячі як рукою) обводить стінку і виводить «Десну» вперед.

90+5 хвилина. Знову штрафний. Цього разу ближче до воріт, але правіше від центру. Але Колодіну все одно звідки забивати штрафні удари в стилі Дзоли, Дель П’єро чи Назаренка.

3:1 і в небі над стадіоном імені Гагаріна вдруге поспіль спалахнув феєрверк!