Перша ліга. "Десна" - "Львів" 1:2. Чернігівські новачки не вразили

Десна1:2Львів
Колодін 74 Мандзюк 20, Кудінов 26
Паньків (Литвин 28), Полуницький (Черній, 30), Заріцький, Чуланов (Кожем’яченко 46), Щедраков, Бабор (Яловець 62), Єрмоленко, Круковець, Колодін, Антіпов, Кріпак (Алаєв 46) Марущак, Гриценко, Жданов, Сапуга, Худзик, Ханас, Мандзюк (Теплий 90), Романюк, Деревльов, Кудінов, Зарічнюк (Паськів 60)
Попередження: Щедраков 27, Ярошенко 82 Попередження: Деревльов 45 , Кудінов 60, Мандзюк 79
Більше ніж 8 тисяч вболівальників прийшли подивитися на оновлену «Десну» в першому матчі весняної частини чемпіонату. Йшли глядачі зі стадіону після гри м’яко кажучи розчаровані. І справа не лише в поразці – такої безбарвної гри місцевих футболістів в Чернігові не бачили вже давно. Навіть домашня поразка від «Енергетика» в першому колі (1:4) була більш обнадійливою з точки зору самої гри.

Взимку «Десну» залишило 12 футболістів, а поповнився склад вдвічі меншим числом виконавців, і відразу п’ятеро з них вийшли в основному складі. Відверто кажучи, гарних слів в їхню адресу знайти важко. Втім і старожили враження не справили. В цьому сенсі, певним знущанням виглядає визнання Мар’яна Марущака кращим гравцем в команді гостей – окрім відбитого пенальті, він нічим не запам’ятався – роботи майже не було.

Перший удар в рамку воріт стався аж на 12-й хвилині – Колодін зі штрафного несильним ударом поцілив точно в руки голкіперу. Протягом 12-15 хвилин Колодін ще тричі бив зі штрафних, але користі з цього не було жодної. А от гості за цей період двічі збігали в контратаки і обидва свої моменти реалізували. Спочатку Олександр Мандзюк в штрафному майданчику господарів виграв верхову боротьбу відразу у двох захисників – Чуланова і Полуницького – і спокійно катнув м’яча під рукою голкіпера, який вже кидався в ноги форварду. А другий гол стався після того, як Паньків (в першому колі він, до речі був основним кіпером львів’ян) невдало вийшов на перехват. Він і до м’яча не дістався, і ворота порожніми залишив. Кудінову залишалось лише підставити голову. Головинй тренер чернігівців Олександр Томах відреагував миттєво – замість Паньківа на поле вийшов Віктор Литвин. А трохи подумавши, Томах змінив і центрального захисника.

«Десна» могла відразу відповісти, але єдина продумана атака в першому таймі у виконанні господарів завершилась ударом Щедракова у хрестовину. До перерви «Десна» намагалась виправити ситуацію, але все відбувалось якось «понарошку» - нічого гострого створити не вдалось.

На другий тайм не вийшов ще один новачок «Десни» Яків Кріпак, який за всю першу половину гри лише 1-2 рази торкнувся м’яча, а кількість форвардів зросла на одну бойову одиницю – з’явився Кожем’яченко. Суттєвих дивідендів це не принесло і перший гострий момент біля воріт гостей виник лише в середені тайму. На 70-й хвилині Круковець зробив простріл з правого флангу і Колодін метрів з семи розстріляв ворота Марущака. На жаль, за мить до цього помічник арбітра помітив, що Круковець при передачі випустив м’яч за межі поля. А вже за три хвилини Яловець, уквірвався з правого фланга в штрафний майданчик і отримав удар ззаду по ногам. Пенальті взявся бити Колодін. Його удар з точки Марущак відбив, але прямо перед собою і Дмитро повторним ударом таки забив гол.

На хвилі успіху «Десна» продовжувала атакувати, але гості грамотно зіграли в захисті і більше не дозволили господарям створити небезпечні моменти. Натомість кілька разів львів’яни тікали в контратаки. Щоправда, теж без особливого успіху.

Після гри Олександр Томах відмовився оцінювати гру новачків команди лише за однією грою, але визнав певні помилки в кадровій політиці клубу.

В свою чергу тренер гостей Андрій Чих згадав про чотирьох гравців основи, які через грип не змогли вийти на поле. Але, як бачим, на відміну від «Карпат», хвороба футболістів не змусила інший львівський клуб відмовлятися від боротьби.