Фінальний турнір чемпіонату України з пляжного футболу. "Нова Ера" - чемпіон

Чемпіоном України з пляжного футболу в сезоні-2007 стала київська команда «Нова Ера». У фіналі столичні футболісті перемогли одеський «Марріон» – 4:3, здобувши третій титул в історії клубу (окрім них, на вищій щабель п’єдесталу ще двічі здіймався «Майндшер»). Третє місце завоював інший київський колектив – «Плесо».

Свято з високими гостями

Вирішальна зустріч пройшла за аншлагу. Серед глядачів було багато наших знаменитих спортсменів – Лілія Подкопаєва, Ельбрус Тедеєв, Ганна Безсонова, Валерій Гончаров та інші, міністр спорту Віктор Корж і віце-президент Федерації футболу України Володимир Лашкул. Матч транслювався Першим національним телеканалом (загалом цього літа телеглядачі мали змогу побачити 14 матчів внутрішньої першості). І, треба зазначити, учасники поєдинку виправдали сподівання, продемонструвавши високий рівень гри, сповненої майстерності, пристрасті й ефектних технічних прийомів.

Коли обережність не завадить

Протягом першої 12-хвилинки суперники немовби заново вивчали один одного (це – при тому, що в нинішній першості вони зустрічалися вже тричі). Основну увагу обидві команди приділили обороні, тож головною зброєю стали удари здалеку й «стандарти». Капітан «Нової Ери» Юрій Головін своїм «пострілом» перевірив на міцність штангу. Одесити відповіли небезпечним розіграшем кутового: голкіпер киян Лисенко спіймав м’яч на лінії воріт після удару головою Коптєва. Знову на вістрі Головін – воротар «Марріона» Баблуані парирує удар упритул.

На зустрічних курсах

Гол Боженка на 14-й хвилині поклав початок уже результативному обміну ударами. Войников після розіграшу з центру влучив у штангу, а от Корецький та Коптєв – ціль таки вразили. Обидва рази голам передувало вкидання м’яча з ауту (увага, стандартні положення!). Коли на 18-й хвилині стійка знову «підстрахувала» Баблуані після удару Головіна, дехто, мабуть, подумав, що Фортуна цього дня прихильна до гостей. Однак атака набула закінчення: Арановський дістав м’яч біля кутового прапорця, відпасував на Головіна, й Юрій пробив точно у верхній кут – 2:2!

Візитна картка «Нової Ери»

Два дні тому «Нова Ера», програючи «Марріону» після двох таймів – 3:4, у заключній третині зустрічі «відвантажила» суперникові шість «сухих» м’ячів. Усі розуміли, що в фіналі такого голепаду очікувати не доводиться. Втім, рахунок змінився досить швидко. Це Борсук на 26-й хвилині реалізував пенальті, призначений за порушення з боку Войникова. А ще за дві хвилини кияни провели контратаку, що вже стала їхньою своєрідною візитною карткою. Лисенко викинув м’яч далеко вперед на Корнійчука, й Олександр кваліфіковано розібрався з захистом суперника – 4:2!

«Марріон» бився до останнього

Одесити не опустили рук. Роль вожака, вже за традицією, взяв на себе Олег Войников, безперечно, найкращий гравець «Марріона» на турнірі (а, можливо, й узагалі, номер один серед усіх учасників фінальних змагань; за титул MVP посперечатися з одноклубником міг хіба що Андрій Баблуані). Його черговий удар у падінні через себе прийшовся в руку Головіну, й рефері призначив 9-метровий. Войников розвів м’яч і Лисенка по різних кутах. Однак досягти більшого гостям не вдалося. «Нова Ера» перемогла в матчі й у першості. І – цілком заслужено.

Кожній свашці – по ковбасці

Баблуані (до речі, кандидат до збірної, без призу не залишився – голкіпера одеситів визнали найкращим воротарем чемпіонату. Серед польових гравців, на думку членів оргкомітету, не було рівних Юрію Головіну. Ну а найкращим снайпером став форвард «Плеса» Олег Мозговой, котрий зробив вагомий внесок у перемогу своєї команди над «Глорією» в матчі за третє місце – 5:3. Ще один поєдинок цього дня мав важливе значення: харківський ЖБК, в овертаймі перемігши севастопольський ПФС (7:6), виборов право наступного року виступати у вищій лізі.

І все-таки Одеса – чемпіон!

І все ж в одному київсько-одеському протистоянні переможцем вийшов колектив із Південної Пальміри. Одеський «Чорноморець» посів перше місце в турнірі дитячо-юнацьких команд, випередивши столичні ОМІКС і «Арсенал». Підготовка юних футболістів – одне з пріоритетних завдань Асоціації пляжного футболу України, яка задекларувала плани створення повноцінної дитячої ліги з «піщаного м’яча».

Источник: Юрій Корзаченко, ФФУ