Відбор до молодіжного Євро-2009. Вірменія - Україна 0:2. Друга перемога над вірменами

Вірменія0:2Україна
 Ярошенко 39, Олійник 63 (п.)
Меліксетян, Мехрабян (Балабекян 64), Степанян, Андрікян, Мкоян, Єдигарян, Сахакян (Барегхамян 63), Мкртчян, Мхитарян, Газарян, Петросян (Мурадян 53) Рибка, Допілка, Мандзюк, Чижов, Федорів, Полянський, Степаненко, Олійник, Кравченко, Ярошенко (Прийомов 71), Антонов (Лисенко 86)
У середу, 12 вересня, молодіжна збірна України впевнено перемогла на виїзді однолітків із Вірменії в матчі кваліфікаційного раунду Євро-2009 (U-21). Підопічні Олексія Михайличенка забили по голу в кожному таймі − спочатку відзначився Костянтин Ярошенко, а потім пенальті реалізував Денис Олійник. Таким чином, українці набирають шість очок після трьох матчів (усі бали «синьо-жовті» відібрали у вірменів) і в хорошому настрої очікуватимуть надзвичайно важливий поєдинок у Туреччині.

Незважаючи на побоювання тренерського штабу збірної України стосовно стану здоров’я деяких провідних виконавців, усі гравці нашої «молодіжки» були готові до матчу. У стартовому складі Олексій Михайличенко до сюрпризів не вдався, хоча варто відзначити, що з перших хвилин вийшли дещо однопланові плеймейкери Костянтин Кравченко, котрий перебував у таборі національної команди, однак за домовленістю з Олегом Блохіним був відпущений в Єреван, та Костянтин Ярошенко. Втім, незважаючи на певну схожість функцій, обидва вдало знайшли своє місце на полі та вміло доповнювали один одного. Довелося поламати голову Михайличенку над кандидатурою єдиного форварда. І нападник «Металіста» Олексій Антонов, і динамівець Києва Володимир Лисенко добре себе зарекомендували на нещодавньому Меморіалі Лобановського. Врешті-решт, тренер віддав перевагу харків’янину.

Матч, як і годиться, активніше розпочали господарі. Уже на 10-й хвилині вони, як здалося, відкрили рахунок (чудово головою зіграв Генрих Мхитарян), однак лайнсмен «запалив» прапорця − офсайд. За мить м’яч після потужних дальніх ударів Артура Єдигаряна та того ж таки Мхитаряна лише трішки розминувся з воротами Олександра Рибки. Вірмени продовжували тиснути, однак брак злагодженості не дозволяв їм скористатися розгубленістю суперників. На 24-й хвилині господарям міг підсобити Рибка, котрий, вибиваючи м’яч, влучив у нападника вірмен. Щоправда, Сашко одразу ж реабілітувався.

Поступово українці відвели гру від своїх воріт, однак довгий час у них все одно мало що виходило в атаці. Олійнику та Ярошенку на флангах не дозволяли розвернутися господарі, важкуватим виглядав Кравченко. Однак, не демонструючи й половини свого потенціалу, хавбек «Дніпра» вряди-годи заганяв опонентів у глухий кут. На 33-й хвилині Костянтин свої фірмовим пасом вивів Антонова віч-на-віч з голкіпером, однак наш форвард занадто змістився убік і Григор Меліксетян парирував його удар.

Гра начебто заспокоїлася, та Олексій Антонов мав з цього приводу іншу думку. На 39-й хвилині його несподіваний постріл з-за меж карного майданчику застав зненацька героя попереднього епізоду Меліксетяна: кіпер відбив м’яча прямо перед собою, а на добиванні тут як тут опинився Ярошенко − 1:0 на користь українців. За хвильку вже Антонов міг записати гол собі в актив, проте його черговому удару здалеку трішечки бракувало влучності. Наприкінці тайму господарі влаштували справжню навалу на ворота Рибки, проте голкіпер та гравці захисту «синьо-жовтих» не хибили.

У другому таймі українці не стали повторювати своїх помилок, і одразу ж перевели гру в середину поля. Тривалий час біля воріт жодної з команд не виникало справді гострих моментів − допоки не вийшов з тіні Денис Олійник. На 62-й хвилині, обігравши кількох суперників, він продерся до штрафного майданчику господарів, де й був відверто збитий. Пенальті хавбек "Нафтовика" впевнено реалізував сам, розвівши м’яч і кіпера в різні кути. Одразу ж вірмени ледь не спромоглися на адекватну відповідь. Капітан Геворг Газарян обіграв Віталія Федоріва, прокинув м’яча повз Олександра Чижова і обвідним ударом поцілив прямісінько… в стійку. Згодом активність вірмен поступово стала спадати, і поєдинок так і добіг до кінця за рахунку − 2:0 на користь команди Михайличенка.