Турнір пам’яті В.Лобановського. Україна U-21 - Білорусь U-21 3:3 (по пен. - 3:5). Дубль Фещука проти хет-тріку Павлючека

Вчора фінішував перший день Міжнародного турніру пам’яті Героя України Валерія Лобановського, що приніс перші сенсації та розчарування. Олексієві Михайличенку не вдасться завоювати третій свій подібний трофей уже в якості наставника іншої команди – національної молодіжної збірної команди України. Нагадаємо, що двічі поспіль київське „Динамо”, очолюване нинішнім тренером „молодіжки”, здобувало у перших розіграшах перемогу. Минулого року переможцем змагань стала національна збірна команда України.

Перед матчем за участю української „молодіжки” відбулося покладання квітів до меморіалу Валерія Лобановського учасниками змагань та офіційне відкриття. В ньому брали участь президент ФФУ Григорій Суркіс, заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Мирослав Дутчак та мер Києва Леонід Черновецький. Учасниками відкриття стали дружина Валерія Лобановського – Аделаїда Панкратіївна, донька Світлана, а також онуки Богдан та Оксана. Традиційно діти Світлани Валеріївни отримали подарунки з рук Григорія Суркіса та Леоніда Черновецького.

Удень відбувся перший півфінальний матч, де несподіванки не сталося – потужна та награна команда Ізраїлю у першому таймі зусиллями Барака Іцхакі провела два голи, на що збірна Молдови відповіла лише одним забитим м’ячем. А от українці не змогли досягти позитивного результату, який був необхідний напередодні старту в фінальній частині чемпіонату Європи U-21.

Україна U-213:3Білорусь U-21
Фещук 8, 11, Алієв 37 Павлючек 21, 24, 90
Ширяєв, Іщенко, Пилипчук, Фещук, Алієв (Пуканич 81), Годін, Невмивака, Воробей (Кривошеєнко 72), Ситник (Ярмаш 67), Оберемко, Башлай Амєльченко, Тігорев, Ярославський, Радьков, Пласконний (Верховцов 72), Добровольський (Павлов 70), Комаровський (Кучук 46), Афанасьєв (Дегтєрьов 46), Ковель (Мозолевський 82), Павлючек, Мороз (Денисевич 46)
Нереализованный пенальти: Пуканич
Забивши у першому таймі на двох п’ять голів, підопічні Олексія Михайличенка пішли на перерву з первагою в один м’яч. Уже після 11-ти хвилини в дебюті зустрічі зусиллями Фещука, який двічі ударами головою вразив ворота суперника, склалося враження, що суперникові не вдасться уникнути розгромної поразки. Але збірна Білорусі була іншої думки. Як наслідок, протягом наступних 13 хвилин один із найперспективніших гравців білорусів, потужний Кіріл Павлючек відновив статус кво – майже без прешкод здобувши обидва рази перевагу над українськими захисниками на другому поверсі штрафного майданчика Ширяєва – 2:2.

Слабкою втіхою для українців став чудовий постріл зі штрафного удару Олександра Алієва, який метрів з сорока філігранно поклав м’яча у кут воріт суперника. А от коли на 54-й хвилині з поля вилучили одного з захисників команди підопічних Юрія Курнєніна, здавалося ми свого не втратимо. Але білоруси знову не знітилися, проявили характер і на останній хвилині зустрічі „джокер” білорусів – Павлючек забив свій третій гол на турнірі і знову ударом головою. В серії пенальті влучнішим був суперник...

Сьогодні у рамках офіційних заходів змагань планується покладання квітів учасниками до пам’ятника Валерію Лобановському на Байковому кладовищі. Початок о 12.00. А в неділю, 14 травня, о 12.00 на НТК ФФУ імені Віктора Баннікова матчі за „бронзу” зійдуться команди України та Молдови. Фінал розіграють збірні Ізраїлю та Білорусі на стадіоні „Динамо” імені Валерія Лобановського о 15.00.